تاریخچه

شرکت مسکن check this out و ساختمان جهان در تاریخ ۱۳۴۵/۰۴/۱۲ با هدف ارائه خدمات مربوط به  شناسایی ، تأسیس و ایجاد کارخانجات و واحدهای ساختمانی ، احراز ، تثبیت ، انجام تعمیرات و اتمام ساختمان نیمه تمام ، مبادرت به انجام کلیه عملیات ساختمانی( اعم از خرید و خدمات فروش و مشارکت و سرمایه گذاری و اجرا و برگزاری مزایده و مناقصه ) تأسیس گردید . در سال ۱۳۴۹ و طبق توافق انجام شده بین شهرداری تهران، سازمان املاک و مستغلات تهران، بانک شهر و شرکت مسکن و ساختمان جهان، به منظور تامین مالی و تسهیل در انجام عملیات عمرانی شهرداری تهران و اتخاذ رویه ای واحد، شفاف و کارآمد در اجرای تادیه مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی و مدیریت بر اعطاء و واگذاری امتیاز تراکم، فعالیتهای شرکت جهان گسترش یافت.

سهامداران

سهام دار درصد مالکیت ارزش سهام (میلیون ریال)
بانک شهر ۹۷.۰۷ ۱,۹۴۱,۴۰۰
شرکت لیزینگ شهر ۰.۷۳۲۵ ۱۴,۶۵۰
شرکت صرافی شهر ۰.۷۳۲۵ ۱۴,۶۵۰
شرکت کارگزاری شهر ۰.۷۳۲۵ ۱۴,۶۵۰
شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه ۰.۷۳۲۵ ۱۴,۶۵۰
جمـــع ۱۰۰ ۲,۰۰۰,۰۰۰

فعالیتهای شرکت

پرداخت مطالبات غیر نقد پیمانکاران و سایر طلبکاران در راستای اجرایی کردن بودجه غیرنقد شهرداریها

شرکت جهان تا پایان سال ۹۳ با تسویه بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال از دیون شهرداری مربوط به پیمانکاران و تملک هزاران ملک مورد نیاز در پروژه های عمرانی بزرگ شهری نظیر اتوبان امام علی (ع)، نیایش، صدر، یادگار امام، تعریض خیابان پیروزی، تهیه و تامین میلگرد مورد نیاز برای خطوط مختلف مترو تهران علاوه بر موفقیت در انجام ماموریتهای محوله، نقشی موثر در ارتقا سطح خدمات عمومی و عمرانی شهرداری داشته است.

 

تامین مصالح و مواد اولیه مورد نیاز شهرداریها

با توجه به ارتباطات گسترده با تولیدکنندگان بزرگ کشور امکان تهیه انواع مصالح، مواد اولیه، فولاد و میلگرد و … جهت ارائه به شهرداریها فراهم می باشد. تامین ۸۵,۰۰۰ تن میلگرد مورد نیاز در پروژه های صدر و نیایش و ۶۰,۰۰۰ تن میلگرد مورد نیاز خط ۳ مترو تهران نمونه هایی از این دست می باشد.

 

تملک املاک مورد نیاز شهرداریها

شرکت مسکن و ساختمان جهان مفتخر است که در دوران همکاری با شهرداری تهران بیش از ۷۰۰۰ قطعه ملک واقع در طرحهای عمرانی نظیر اتوبان امام علی را تملک و تحویل شهرداری نموده است.

 

ارائه خدمات به کلانشهرها

با توجه به سیاستهای ابلاغی و ماموریتهای محوله از سوی بانک محترم شهر رایزنی های گسترده در خصوص عقد قرارداد همکاری با کلانشهرهای تبریز، مشهد،اصفهان، اهواز، شیراز، کرج و قم انجام که منتج به عقد نهایی قرارداد همکاری با کلانشهر تبریز گردیده است.

 

دریافت املاک و مستغلات شهرداری جهت تسویه حساب

باتوجه به حجم عظیم دارائیهای غیر منقول شهرداری و به منظور تسهیل تسویه حسابهای فیمابین شرکت و شهرداری، طبق توافق انجام شده بخشی از دیون شهرداری به شرکت به صورت واگذری املاک در اختیار شهرداری به شرکت تسویه می گردند.

 

خدمات بازاریابی و کارگزاری فروش املاک برای شهرداریها و سایر مشتریان

مزایده املاک مربوط به شهرداری تهران و کارگزاری فروش واحدهای اداری و تجاری در چندین مجتمع اداری تجاری نظیر برج بین المللی تهران جزو سوابق موفق شرکت می باشد.

 

تشکیل کنسرسیوم های عمرانی جهت مناقصات بزرگ عمرانی و خدمات در سطح کشور

مشارکت جهت تامین مالی پیمانکاران

تامین سرمایه گذار و معرفی پیمانکار جهت ارائه خدمات به شهرداریها

با توجه به ارتباط چند ساله شرکت با پیمانکاران شهرداری و بانک اطلاعاتی توانائیها و مهارتهای پیمانکاران، وقوف کاملی بر توانایی و قدرت پیمانکاران بزرگ شهرداری ایجاد شده است. این مهم باعث شده است امکان معرفی پیمانکار مناسب جهت ارائه خدمات مورد نظر در سایر شهرداریها فراهم گردد.

اطلاعات تماس

آدرس: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، خیابان جنت آباد جنوبی، خیابان نیرو، پلاک ۱۵

تلفن: ۴۴۹۵۴۱۸۰- ۴۴۹۵۴۱۹۰

وب سایت: www.jahan-co.co